Rekonštrukcia nadstrešnej časti

Rekonštrukcia nadstrešnej časti

Riešite otázku ako sa vysporiadať so zlým stavom nadstrešnej časti Vášho komínu?

Ak je nadstrešná časť komínu v havarijnom stave, ponúka spoločnosť CIKO jednoduchú rekonštrukciu pomocou originálneho zakladacieho dielu dymovodu.

Po zbúraní poškodenej nadstrešnej časti pod strešnú rovinu je vhodné existujúcu spodnú časť naprv vyvložkovať nerezovými vložkami. Potom sa osadí zakladací diel dymovodu, od ktorého už pokračujeme v štandartnej montáži systému CIKO® s ľubovoľnou nadstrešnou čásťou.

Zakladací diel dymovodu unikátnym spôsobom rieši prechod medzi pôvodnou spodnou časťou komína a novou nadstrešnou časťou. Obsahuje vynášaciu betónovú dosku, nerezovú redukciu a tesniaci povraz a je dodávaný v priemeroch 160 a 200mm

Sanáciu nadstrešnej časti pôvodného komínového telesa je možné previesť taktiež inštaláciou komínového návleku ŠŤUKO, ktorý zaistí ochranu nadstrešnej časti pred nepriaznivými poveternostnými vplyvmi

IKO ponúka i ďalšie alternatívy pre opravy a rekonštrukcie komínov:

  • Viac informácií o sortimente nerezových komponentov pre vložkovanie komínov nájdete na stránke Vložky a dymovody.
  • Možnosti riešenia nízkeho alebo vysokého ťahu nájdete v na stránke Regulácia ťahu, kde se dozviete základné informácie i o možnostiach v oblasti úspor pri vykurovaní.
  • Predovšetkým pre riešenia oddymenia plynových spotrebičov je určený sortiment plastového a koaxiálního odkouření.