Prečo komíny CIKO

rozbalit vše | sbalit vše

Výborný ťah komínov CIKO

Výborný ťah komínov CIKO zaručujú vnútorné šamotové vložky kruhového prierezu najyvššej možnej triedy a prvotriednej kvality, kvalitná tepelná izolácia a správne dimenzovanie vnútorných vložiek.

Požiarna bezpečnosť CIKO komínov

Požiarna bezpečnosť CIKO komínov je zaručená zložením komínového telesa (vnútorná vložka, izolácia, tehelná tvarovka), kde každý z prvkov systému je vyrobený v prvotriednej kvalite. Toto je doložené certifikátom vydaným TSUS Praha – pobočka Plzeň.

Odolnosť voči korózii a vlhkosti

Odolnosť voči korózii a vlhkosti zaručuje vysoká kvalita a najvyššia trieda vnútorných šamotových popr. plastových vložiek systému. Vďaka dokonalému spoju jednotlivých vložiek vytvoríme celistvé a dokonale tesné vnútorné teleso, ktoré v kombinácii s vysoko kvalitnou tepelnou izoláciou a systémom zadného celoplošného odvetrania, absolútne eliminuje vplyv vlhkosti na prevádzku a životnosť komínu. Tieto vlastnosti dovoľujú poskytnutie 30-ročnej záruky komínového systému CIKO

Súčinnosť s okolitým keramickým murivom

Vďaka tvarovke obvodového plášťu vyrobenej z kvalitnej keramiky nám nedochádza k problémom pri omietaní styku komína a okolitého keramického muriva. V prípade použitia komínu s iným obvodovým plášťom než tehelným tu môže dochádzať k prasklinám v omietke.

Absolútna univerzálnosť systému

Absolútna univerzálnosť systému je daná tým, že väčšina jednotlivých prvkov komínového systému CIKO (napr. päta, tvarovka, dvierka, mriežky atď..) je použiteľná pre všetky priemery a typy komínov CIKO. Ďalej skutočnosť, že systém CIKO TEC je certifikovaný na všetky druhy palív a všetky typy prevádziek nám umožňuje v budúcnosti na tento komín pripojiť napr. namiesto kotlu na tuhé palivo kondenzačný kotol a nemusíme pritom pristupovať k žiadnemu zložitému a drahému vložkovaniu – už teraz šetríte preniaze.

Jednoduchá montáž systémov CIKO

Jednoduchá montáž systémov CIKO je daná presnou výrobou jednotlivých prvkov a vďaka ich nízkej hmotnosti nie je problém s manipálicou kdekoľvek na stavbe. Podľa logického a jednoduchého montážneho návodu dokáže každý stavebník komín CIKO bez problémov a v krátkej dobe zostaviť – jedná sa o jednoduchú stavebnicu založenú na princípe klasického murovania.

Cenová dostupnost

Cenová dostupnost komínov je dnes pre každého stavebníka jedným z dôležitých kritérií pri výbere systému. Priaznivá cena s materiálovým riešením (tehelná tvarovka) v tej najvyššej možnej kvalite je hlavným dôvodom prečo komíny CIKO majú stále viac priaznivcov ako medzi realizačnými firmami tak aj medzi investormi.

Už viete prečo si máte zvoliť práve komínový systém CIKO?

Systémy CIKO sú absolútne bezpečné komíny s vynikajúcim ťahom a odolné voči všetkým nežiadúcim vplyvom, ktoré môžu ovplyvniť životnosť a funkčnosť komínu. Vďaka jednoduchej montáži a univerálnosti systému sú veľmi obľúbené realizačnými firmami a stavebníkmi. Vďaka cenovej dostupnosti, materiálovému riešeniu a odbornému zázemiu výrobcu CIKO s.r.o. nie je prečo váhať a nepoužívať komínové systémy CIKO!!!