Hrdlovačka

Prenosné zariadenie na rozťahovanie hrdiel trubiek. Pre rýchlu úpravu priemeru trubky priamo na mieste inštalácie.

Mezdi hlavné prednosti hrdlovačky patrí jej ľahká prenesiteľnosť – bez problému ju naložíte do auta a preveziete kam budete potrebovať. To znamená, že ju môžete mať kdekoľvek so sebou a ste pripravený na okamžité riešenie prípadných problémov so zapojením spotrebiča, alebo komínu na dymovod. Pre prevádzku zariadenia nie je potrebná elektrická energia.

Technické dáta

Rozsah priemerov:

  • verzia HR80 od 80 do 200 mm po 10 mm
  • verzia HR75 od 75 do 200 mm po 10 mm

RRozšířenie možné do 300 mm
Overená funkcia pre nerez hr. 1 mm do priemeru 210 mm
Rozmery šxhxv: 500x280x550 mm

Popis funkcie

Po zvolení vhodnej skladby distančných segmentov, ktoré sa zostavia podľa priemeru trubky, sa do rozťažných čelustí hydraulickým zdvihákom vysúva klin a tým dochádza k rozťiahnutiu trubky. Rozťahovaný priemer je možné orientačne odčítať na stupnici v ľavej časti zariadenia. Po dosiahnutí požadovaného priemeru sa povolením poistného ventilu uvolní tlak v hydraulike a tým i zovretie klinu. Tlakom na rukoväť sa klin opäť zasune.

Zariadenie je dodávané v dvoch prevedeniach, ktoré sa líšia v tom, aký najmenší vnútorný priemer trubky je možné rozťahovať – u prvého modelu je to 80 mm a u druhého modelu potom 75 mm.Hrdlovačka je dodávaná samostatne, alebo ako kompletné zariadenie vrátane nástrojov a príslušenstva.
Ako doplnkové príslušenstvo je dodávaná sada distančných segmentov, alebo jednotlivé veľkosti týchto distančných segmentov.